Påsklovspaket på Barnens Lögnäs
Här finns paket för alla familjekonstellationer med övernattning, SPA, Spa över dagen, Spa på kvällen, Besök hos våra djur på Barnens Lögnäs, Restaurang besök eller bara kom förbi på en fika!
Veckan före och efter påsk erbjuder vi ett boendepaket för dig med skolbarn som vill njuta och hitta på något kul under påsklovet.

Mata, klappa och kela med alla djuren, häng i lianerna eller "stoja runt" på lekplatsen.
Vi erbjuder familjepaket med övernattning i dubbelrum med extrasäng eller familjerum som inkluderar frukostbuffé, 1st. kvällsmiddag, dessert, kaffe.
Välj paket utifrån er familjekonstilation.
Vårt Spa
Vårt stora SPA är barnvänligt och rymmer flera olika pooler, både innomhus så väl som utomhus.
Våra Djur
Välkommen till Barnens Lögnäs! Här kan ni hänga i lianer, mata, klappa & kela med kaniner, getter, får, hästar mm.
Våra Rum
Välj boende efter tycke och smak, B&B, Hotellstandard eller Familjerum (två rum med dörr emellan).
Vi tycker om barn, så mycket att vi satsat lite extra just för deras skull och skapat "Barnens Lögnäs". Under sommaren ingår det att prova på drejning i drejarstugan på Skottorps stengods (OBS måste förbokas) och vara i barnens hage på Lögnäs Gård samt fritt inträde för barn till Skummeslövsbadet!
Mat & dryck
Önskar ni äta fler måltider hos oss hittar ni lite olika alternativ på vår sida "mat & dryck" här >
Aktiviteter
Det finns mycket att göra på eller runt Lögnäs Gård. Här ser du ett axplock "aktiviteter" här>
Spa
Läs gärna mer om vårt spa, alla våra olika spapaket och härliga behandlingar under sidan "Spa" här >
Äventyr på Kungsbygget
Vill ni ha spänning och äventyr kan ni prova på Zippline, Bungy Rocket mm på Kungsbygget i Våxtorp bara 20 min från oss. De har öppet den 18, 19, 20 & 21 april kl 12-16. Läs mer på deras hemsida www.kungsbygget.com